De TOP 18 van

2011 was een zeer bijzonder en exquis wereldmuziek-jaar met een overvloedige oogst.
Toegegeven, er kwam heel wat kaf op ons af, maar de overvloed aan koren maakte dat ruimschoots goed.


De TOP-cd's, buiten categorie:

(in willekeurige, chronologische volgorde)

AMSTERDAM KLEZMER BAND - Katla

A HAWK and a HACKSAW - Cervantine

MERCEDES PEÓN - Sós

DANIEL KAHN & THE PAINTED BIRD - Lost Causes

HARIPRASAD CHAURASIA - the Art of Improvisation

MARIZA - Fado Tradicional

RENAUD GARCIA-FONS - Mediterranées

LE TRIO JOUBRAN - Asfar

SEUN ANIKULAPO KUTI & EGYPT 80 - From Africa with Fury: Rise

MADOU SIDIKI DIABATE - Mariam Traditional Kora Music From Mali

SOEMA MONTENEGRO - Passionaria

WANNES van de VELDE - Live

STELIOS PETRAKIS/EFRÉN LÓPEZ/BIJAN CHEMIRANI - Mavra froudia

IMPERIAL TIGER ORCHESTRA - Mercato

AMINA ALAOUI - Arco Iris

DIGITALDUBS - #1

ANOUSHKA SHANKAR - Traveller

CIMARRÓN - Joropo Music from the Plains of Colombia

Uitstekende compilaties:

GROUNDATION - The Gathering Of The Elders

TOMMY McCOOK - Dubbing With Horns

AMÁLIA RODRIGUES - O Melhor

LEE SCRATCH PERRY - Nu Sound & Version

De beste re-issues:

AMÁLIA - Com Que Voz

CHÁRIS ALEXÍOU - 12 Laïká Tragoúdia

DVD van het jaar:

STAFF BENDA BILILI - Benda Bilili-Ze Film

Net niet.., de subtoppers:

Systema Solar (Systema Solar), Asian Dub Foundation (A History Of Now), Sidi Touré & friends (Sahel Folk), Ialma (Simbiose), Majid Bekkas/Louis Sclavis/Minino Garay/Aly Keïta (Makenba), Boubacar Traoré (Mali Denhou), Rosario La Tremendita (A Tiempo), Bob Marley and The Wailers (Live Forever), Dastan Ensemble & Salar Aghili (In The Name Of The Red Rose), Frank Yamma (Countryman), Amorroma duo & cie (Carrousel), Taraf De Haïdouks & Kocani Orkestar (Band of Gypsies 2), Dub Colossus (Addis Through The Looking Glass), Lobi Traore (Bwati Kono - Raw Electric Blues from Bamako), She'koyokh Klezmer Ensemble (Buskers' Ballroom), Professor (Madness), Azam Ali (From Night To the Edge of Day - A collection of lullabies from the Middle East), Mamadou Diabate (Courage), Khyam Allami (Resonance/Dissonance), Carminho (Fado), JuJu (In Trance), Majid Bekkas (Mabrouk), Tinariwen (Tassili), Beirut (The Rip Tide), Telebossa (Telebossa), Shaolin Afronauts (Flight Of The Ancients), Trio Chemirani (Invite), Lotek (International Rudeboy), Sezen Aksu (Öptùm), Rodrigo Y Gabriela (Live In France), Tuur Florizoone (Mixtuur), Fatoumata Diawara (Fatou), Zion Train (State of Mind), Ricardo Ribeiro (Porta do Coração), Omar Souleyman (Haflat Gharbia The Western Concerts), Dawda Jobarteh (Northern Light Gambian Night), Gurrumul (Rrakala), 10 Ft. Ganja Plant (Shake Up The Place), Orquesta Tanguedia (Alfonsina), Lucas Santtana (Sem Nostalgia), Buraka Som Sistema (Komba), Saartje Van Camp (Walla Kristalla - Liedjes van overal), Method Of Defiance (Dub Arcanum Arcanorum), Orchestre International Du Vetex (Total Tajine), Invisible System (Street Clan), Anthony Joseph & The Spasm Band (Rubber Orchestras), Gigi with Material (Mesgana Ethiopia), Caci Vorba (Tajno Biav Secret Marriage), Mariachi El Bronx (Mariachi El Bronx II), The Klezmatics (Live At Town Hall).