DE ERELIJST 2013

Bekijk links het overzicht per maand van het afgelopen jaar.

De verplichte leerstof van 2013


Dat ongeveer niemand nog platen koopt is ook nu weer bijzonder jammer want 2013 was een wereldmuzikaal boerejaar met weinig weerga. De oogst was weer overvloedig en toegegeven, er was zoals steeds veel kaf, maar de overdadige weelde aan koren compenseerde dit ruimschoots. De 24 (!) toppers hors catégorie zijn (in willekeurige, doch weliswaar chronologische volgorde):

EVA QUARTET & HECTOR ZAZOU – The Arch
BALLAKÉ SISSOKO – At Peace
RABIH ABOU-KHALIL – Hungry People
HAYTHAM SAFIA – U’duet
THE BULGARIAN VOICES ANGELITE – Angelina
ROKIA TRAORÉ – Beautiful Africa
A HAWK AND A HACKSAW – You Have Already Gone To The Other World Music inspired by Paradjanov’s Shadows Of Forgotten Ancestors
MADOU SIDIKI DIABATÉ – Live In India at the Amarrass Desert Music Festival
FAMILY ATLANTICA – Family Atlantica
NATACHA ATLAS – Expressions Live In Toulouse
FEMI KUTI – No Place For My Dream
JAIPUR KAWA BRASS BAND – Dance Of The Cobra
CÜNEYT SEPETCI & ORCHESTRA DOLAPDERE – Bahriye Ciftetellisi
JERI-JERI – 800% Ndagga
MELT YOURSELF DOWN – Melt Yourself Down
CORNELL CAMPBELL meets SOOTHSAYERS – Nothing Can Stop Us
JUPITER & OKWESS INTERNATIONAL – Hotel Univers
VIEUX FARKA TOURÉ – Mon Pays
DANNY MICHEL with THE GARIFUNA COLLECTIVE – Black Birds Are Dancing Over Me
LAND OF KUSH – The Big Mango
MULATU ASTATKE – Sketches of Ethiopia
WAYO – Trance Percussion Masters of South Sudan
LOBI TRAORÉ – Bamako Nights - Live at Bar Bozo 1995
KAYHAN KALHOR / ERDAL ERZINCAN – Kila Kulluk Yakisir Mi

De keuzevakken

Dit zijn de subtoppers:
Monoswezi (The Village), Aysenur Kolivar (Bahçeye Hanimeli), Resonators (The Constant), Fanfara Tirana meets Transglobal Underground (Kabatronics), Daniel Kahn & The Painted Bird (Bad Old Songs), Earth – Wheel – Sky Band (Trans Rromano), Abdou Diop (Nootee), Nuru Kane (Exile), Bassekou Kouyate & Ngoni Ba (Jama ko), Victor Hugo Villena (Bandoneón Ecléctico) Aurelia (La Création Du Monde), The Creole Choir Of Cuba (Santiman), ‘Rebel Rock - The Third World All Stars’ (compilatie), Houria Aïchi (Renayate), Owiny Sigoma Band (Power Punch!!!), Teresa Salgueiro (O Mistério), Samba Touré (Albala), Red Baraat (Shruggy Ji), Clinton Fearon (Heart and Soul), Maguaré (Cumbia Insomnia), Ravi Shankar (The Living Room Sessions Part 2), Jyotsna Srikanth (Call of Bangalore), Oana Catalina Chitu (Divine Romanian songs from the repertoire of Maria Tanase (1913-1963)), Nitin Sawhney (OneZero Past, Present, Future Unplugged), ‘El Gusto’ (original soundtrack),Jimmy Cliff (The KCRW Session), Fat Freddy’s Drop (Blackbird), Dirtmusic (Troubles), Barmer Boys (At Home), Tiganá Santana (The Invention Of Colour), Temenik Electric (Ouesh Hada ?), Olla Vogala (Live In De Sint-Baafsabdij), Sidi Touré (Alafia), Tal National (Kaani), Driss El Maloumi (Makan), Parne Gadje (Po Drom), Cigdem Aslan (Mortissa), Lee Perry & his Upsetters (Roaring Lion).

Compilaties van het jaar

ORCHESTRA SUPER MAZEMBE – Mazembe @45RPM Vol. 1
FELA KUTI – The Best Of The Black President 2 Deluxe Edition (cd-dvd)
POLY-RYTHMO de COTONOU – The Skeletal Essences of Afro Funk 1969 – 1980

Re-issues van het jaar

VINCENT NGUINI AND MALOKO – Soul On Fire (bonus-cd bij ‘The Rough Guide to African Disco’ en voorheen enkel nog digitaal verkrijgbaar)
BOB MARLEY & THE WAILERS – Kaya -35th Anniversary Deluxe Edition-
EDUARDO NIEBLA & ADEL SALAMEH – Mediterraneo (bonus-cd bij ‘The Rough Guide to Mediterranean’ en niet meer apart verkrijgbaar)
PENNY PENNY – Shaka Bundu
KING TUBBY – First Prophet Of Dub
KING TUBBY – Psalm Of The Time Dub

Songs van het jaar

NATACHA ATLAS – River Man
VIEUX FARKA TOURÉ – Ay Bakoy

Cover van het jaar

NATACHA ATLAS – River Man